Used 2017 Forest River RV Wildwood 33BHOK Fifth Wheel
Inside the Wildwood 33BHOK fifth wheel by Forest River you will love the double slides, a rear bunk house, and an outdoor kitchen!
To the right of the entrance, as you step up the stairs, you will enter the bedroom. The room offers a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
The main living area has a slide with a sofa and a u-dinette. Along one side of the trailer there is a large slide out, and in the front of the living area you will find a swivel box. The other side of the fifth wheel has a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry.
In the bathroom there is a toilet, sink, medicine cabinet, and tub. You will also find a private entrance outside from the bathroom.
The bunk house has a slide out with a set of bunk beds. Along the opposite side of the fifth wheel, there is an upper bunk.
Outside you will find an exterior kitchen, and much more.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# 18370
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 8 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1704 lbs |
| Dry Weight | 9145 lbs |
| Cargo Capacity | 2719 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 16 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' |
| VIN | 4X4FWDJ29HA262020 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


