Used 2017 Forest River RV Wildwood X-Lite 171RBXL Travel Trailer
ON SALE! COUPLES RV!
Step inside model 171RBXL and notice the space up front with a 68" sofa including end tables during the day. At night turn down the Murphy bed and enjoy a queen size bed with wardrobes on both sides in the same space.
To the left of the entry door you will find a booth dinette with an entertainment center along the rear most side, plus overhead cabinets the length of the dinette. Opposite you can enjoy cooking your meals and snacks in the kitchen area which offers a refrigerator, a three burner range with overhead microwave oven, and a double sink with storage above. There is also a fold-up counter-top if you need a bit more work space.
The very rear provides a convenient full bath with radius shower, toilet, vanity with sink, plus wardrobe and overhead medicine cabinet.
The exterior 16' awning provides a protected space from the sun and rain so you can enjoy a bit of outdoor living, plus so much more!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $9,034
Sale Price: $14,995
Stock# FR2273A
| Sleeps | 3 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 522 lbs |
| Dry Weight | 4092 lbs |
| Cargo Capacity | 3430 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TWD726J7359625 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


