Used 2017 Jayco Eagle 336FBOK Fifth Wheel
A unique feature on this model is the spacious front master bathroom. Also you will enjoy the triple slide outs and the outside kitchen on the Eagle 336FBOK fifth wheel.
Stepping inside this model, you will immediately love how open and spacious the kitchen and living area are with dual opposing slide outs. The slide out along the door side features a table with four chairs and an entertainment center with a fireplace which is nice on those chilly nights. Along the rear wall you will find a tri-fold sofa with an overhead cabinet running the width of the fifth wheel. The slide out along the road side features a theater sofa with two cup holders, three burner range, a microwave, a pantry, and a refrigerator. Cleanup from meals is a breeze with the double kitchen sink which is located at the island.
A convenient half bath is adjacent to the road side slide out. Here you will find a sink, medicine cabinet, and a toilet.
Step up a few stairs, and you will enter into the master bedroom. There is a slide out with a queen bed and nightstands. Across from the bed you will find a chest and an optional TV.
The master bathroom has a toilet, sink, medicine cabinet, shower with seat, washer/dryer prep, and a walk in closet with shelves as well as an additional wardrobe that has been washer/dryer prepped.
The outside kitchen allows you to spend more time with your family outdoors. Here you will find a refrigerator, two burner range, optional TV and an overhead cabinet, plus more!
A few options include a king bed, theater seats, and a 12 or 23 cu. ft. refrigerator.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $5,000
Sale Price: $41,999
Stock# U-WL0147
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Hitch Weight | 2050 lbs |
| GVWR | 13750 lbs |
| Dry Weight | 10895 lbs |
| Cargo Capacity | 2855 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" 'E' |
| VIN | 1UJCJ0BU0H1WL0147 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


