Used 2017 Jayco Jay Feather 23BHM Travel Trailer
Enter model 23BHM nearest the back and find a wardrobe just inside the door. Then a set of bunks that will be a hit for the kiddos.
Straight in find a private toilet and tub/shower area with separate sink and medicine cabinet just inside the door.
In the center of this Jayco Jay Feather find a complete kitchen including a refrigerator, a three burner range with overhead microwave oven, and large kitchen sink. There are also overhead cabinets for storing your dishes and pots and pans. Opposite the kitchen area there is a slide out u-shaped dinette for ample seating when dining, or just hanging out. Adjacent along the outer bathroom wall there is a TV base cabinet.
In the front find a sofa with wardrobes on either side, and a space saving Murphy bed that during daytime hours you can close up out of site. You will also love the second entry door in front near the sofa and bed.
Outside there is a 15' awning that creates a nice outdoor living space with protection from the elements to enjoy, plus so much more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 0154
Interior Color: Copper, Granola, Meadow
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Copper, Granola, Meadow |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| GVWR | 6250 lbs |
| Dry Weight | 5037 lbs |
| Cargo Capacity | 1320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 30.5 gals |
| Black Water Capacity | 30.5 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Bed |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1ujbj0bm3h1jg0154 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


