Used 2017 Jayco Jay Feather X23F Expandable
This Jay Feather X23F expandable by Jayco features a front bed, rear bunk, side bunk, rear bath, and a single dinette slide.
As you enter this model, to the right is a sofa with overhead cabinets. To the left of the entry door there is the kitchen sink, three burner range, microwave, overhead cabinets, and pantry/wardrobe.
The opposite side has a refrigerator next to the dinette slide with overhead cabinets.
When it is time for naps or bed, choose the front bed which includes an overhead shelf and storage below, the rear bunk with overhead shelf, or even the side bunk with storage cabinet below.
The private bath is located in the rear of the expandable. There is a corner shower, sink, and toilet.
When it is time to pack your outdoor gear, the outside storage compartment comes in handy, plus much more inside and out!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $3,000
Sale Price: $19,981
Stock# GN33385BA
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 445 lbs |
| GVWR | 5995 lbs |
| Dry Weight | 4325 lbs |
| Cargo Capacity | 1670 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 30.5 gals |
| Black Water Capacity | 22.5 gals |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJHBL6H1JF0174 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


