Used 2017 Jayco Jay Flight 23RB Travel Trailer
This model features a rear bathroom, and a front bedroom. With this Jay Flight 23RB travel trailer by Jayco, you can go anywhere you want with the comforts of home!
Stepping inside this travel trailer, to your left there is a dinette with an overhead cabinet above. Meals can easily be fixed at the three burner range or microwave, cleaned up at the double kitchen sink, and food storage for perishables can be placed in the refrigerator. Straight in from the door you will find a sofa.
In the front of the trailer there is a queen bed with two wardrobes and overhead cabinets for extra storage. You can even close the curtain for privacy.
The bathroom is in the rear of the trailer. There is a tub/shower, toilet, sink, and medicine cabinet. You will also find a large wardrobe in the bathroom.
There are plenty of overhead cabinets as well as exterior storage, and a 15' awning. Outside you can also choose an optional Chill 'N Store which features a refrigerator and much more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# 2966
| Sleeps | 4 |
| Length | 27 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| GVWR | 6500 lbs |
| Dry Weight | 4560 lbs |
| Cargo Capacity | 1940 lbs |
| Fresh Water Capacity | 84 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0BM0H7TK0119 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


