Used 2017 Jayco White Hawk 24RKS Travel Trailer
This White Hawk 24RKS travel trailer by Jayco features a rear kitchen layout, a single slide out along the road side, and a front bedroom.
As you enter the 24RKS travel trailer, you will be in the kitchen area. There is a refrigerator, three burner range, microwave, and kitchen sink along the rear of this trailer. The road side slide out has a dual pantries between the sofa, and wardrobe. Along the opposite side you will find a dinette with a recessed TV, plus lots of overhead cabinets.
As you continue towards the front, the bathroom is on your right. The private bath has a corner toilet, sink, medicine cabinet, and radius shower. A wardrobe is across from the bath.
In the front bedroom you will find a comfortable queen bed, two wardrobes, and an overhead cabinet for your personal belongings.
You will have no problem finding overhead cabinets to store your inside camping items. Plus you will enjoy the outside storage, 18' awning, optional Chil N' Stor exterior refrigerator, and so much more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $12,602
Sale Price: $17,393
Stock# 26042RC
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| GVWR | 6500 lbs |
| Dry Weight | 5245 lbs |
| Cargo Capacity | 1255 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 30.5 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' Power |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 1UJBJ0BN8H1450161 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


