Used 2017 Keystone RV Bullet 210RUDWE Travel Trailer
This Keystone Bullet travel trailer model 210RUDWE will easily take a couple or a family of 4 anywhere in comfort.
Step inside and see the front bedroom to your right featuring a queen size bed including wardrobes on both sides. There is a convenient laundry chute to keep things neat and tidy, and an overhead cabinet for storage.
You can easily cook up light meals and snacks in this Bullet kitchen featuring a three burner range, refrigerator, pantry for dry good storage, and a large sink that makes cleaning up a breeze. There is a TV above the counter area next to the range that can easily be viewed from the rear u-shaped dinette/lounge. The perfect place to enjoy meals and snacks, or play a board game or two. The dinette can also be turned into sleeping space at night with the table folded down.
You will also enjoy a convenient bath inside with a toilet, vanity with sink, and tub/shower, plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 1116A
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 464 lbs |
| Dry Weight | 4061 lbs |
| Cargo Capacity | 2339 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 32" LED |
| Awning Info | electric |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT21022HX426593 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


