Used 2017 Keystone RV Bullet Crossfire 2070BH Travel Trailer
This Bullet Crossfire 2070BH features a set of bunk beds and a bath in the rear of the travel trailer, plus includes a Murphy bed!
As you step inside to your right there is a living room with a sofa during the daytime, and a bedroom with a Murphy bed when it is bedtime. Plus there is a wardrobe on each side of the bed.
Next you will find a kitchen sink, two burner range, microwave, overhead storage, and a pantry along the road side. On the opposite side there is a dinette, refrigerator, and additional overhead storage.
In the left rear of the trailer you will find a full bath including a tub/shower, vanity sink, and a toilet.
The 28" x 74" bunk beds are next to the bath. The kids are sure to love these sleeping arrangements.
If you are looking for a location to store your outdoor gear, you will find a pass through compartment near the front of the trailer, plus more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 2CR2415
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| Dry Weight | 3736 lbs |
| Cargo Capacity | 1664 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Bed |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | electric |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT20720HD422415 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


