Used 2017 Keystone RV Hideout 177LH Travel Trailer
Nice Clean Perfect Sized Camper! Come check it out!
There is a queen size bed just inside the main entry door along with a nightstand and overhead storage across the front width of the trailer. There is also a closet off the foot of the bed along the front wall for clothing.
To your right as you step inside find a counter area with single sink and two burner cook-top. You can easily cook light meals and snacks. Handy overhead cabinets are available for your dishes and things.
Along the road side opposite the kitchenette area is a complete bath with shower, toilet, and vanity with sink.
Along the very rear enjoy dining at the u-shaped dinette featuring plenty of seating for you and your guests. There is also a storage pantry, and overhead cabinets along each side.
On the outside you will find even more storage with a front pass-through compartment for all of your outdoor camping gear, and so much more!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 92940
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 460 lbs |
| Dry Weight | 3290 lbs |
| Cargo Capacity | 1170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| VIN | 4YDT1771XHW206000 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


