Used 2017 Keystone RV Hideout 26LHSWE Travel Trailer
**STOCK PHOTOS, CALL FOR PHOTOS OF EXACT UNIT**
Step inside and notice the front bedroom area behind curtain closures on either side of the entertainment center straight in the door. There is a queen size bed with dual closets for your clothes, plus overhead storage as well.
The slide out opposite the door side features a sofa and booth dinette. There is storage above the sofa and both can quickly be made into sleeping space for one extra guest.
To the left of the entry door you will find the kitchen area which allows you to prepare and cook food for your family. There is an angled counter with double sink, a three burner range, refrigerator, and a food pantry. You will also find ample storage for dishes and things in the overhead cabinets and lower cupboards and drawers.
In the rear you will find a set of double size bed bunks along the road side with a ladder for easy access to the top bunk. A curtain can be closed for more privacy at night if you like. The opposite corner features a complete bath including a tub/shower, toilet, and corner sink, plus so much more!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $2,991
Sale Price: $16,495
Stock# 101393
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| Dry Weight | 5850 lbs |
| Cargo Capacity | 1770 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


