Used 2017 Keystone RV Hideout Single Axle 185LHS Travel Trailer
It’s the perfect camper for quick getaways and first-time RVers
This Keystone Hideout Single Axles provides sleeping for five or six with a set of bunks that includes a lower double bed. This unit also features a rear bath layout, and more.
Enter model 185LHS and see how this could be the perfect travel trailer for you and your family. There is a jack knife sofa and closet along the front wall. This provides ample seating during the daytime hours and can easily be transformed at night into sleeping space.
To the left of the entrance find a booth dinette with storage above to help keep things neat and organized. Opposite the room enjoy a kitchen area with a two burner range top, a single sink, and counter space with overhead storage. There is also a 3 cu. ft. refrigerator for your perishables.
The rear of this Hideout Single Axle features a 52" x 74" double bed with single 32" x 74" pivot bunk above. The opposite rear corner features a private shower and toilet, with separate sink just outside the door, and so much more!
You will also love the front pass-through compartment for all of your outdoor camping gear!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 101173
| Sleeps | 6 |
| Length | 21 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Hitch Weight | 395 lbs |
| Dry Weight | 3327 lbs |
| Cargo Capacity | 1068 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4YDT18519HW204800 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


