Used 2017 Keystone RV Impact 26V Toy Hauler Travel Trailer
HANDYMAN SPECIAL! 2017 Keystone Impact 26V – Priced WAY Below Market!
Looking for an affordable toy hauler and don't mind a weekend project? This 2017 Impact 26V is packed with premium features but priced at a massive discount due to a few known issues. It features a great overall layout and excellent utility for hauling your gear, but it does have soft spots in the floor and exterior fiberglass delamination on the passenger side from a previous water leak (leak has since been stopped).
We are selling this unit strictly AS-IS, as shown. If you are handy with repairs or just want a budget-friendly toy hauler without paying top dollar, this is the deal of the season!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 815525A
| Sleeps | 5 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1040 lbs |
| Dry Weight | 6415 lbs |
| Cargo Capacity | 4785 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


