Used 2017 Keystone RV Passport 2520RLWE Grand Touring Travel Trailer
As you enter model 2520RLWE you will notice the convenient bathroom location almost directly opposite the main entry door. Inside find an angled shower, toilet, and vanity with sink. There is a handy linen cabinet across the hall where you can store towels and linens.
The front private bedroom is accessed through a space saving sliding door. In the bedroom there is a queen size bed for a great night's rest, and dual wardrobes for your clothing, plus an overhead cabinet at the head of the bed for additional storage.
Back to the main entry door head left and find a combined kitchen and living area. There is an entertainment center along the interior wall to enjoy straight inside the door. Along the road side a slide out u-shaped dinette for meal time dining, or just hanging out.
To the left of the entry door find a pantry for food storage, and a refrigerator. There is also a three burner range, and double sink for cleaning up. You will also find a counter area with storage cabinets both above and below.
Along the rear wall find a sofa with storage above for more relaxing space, plus overhead storage the entire width of the unit. You will also find added storage on the outside of this Passport Grand Touring model in the pass-through compartment up front, and in the outside storage compartment in the rear for all of your outdoor camping gear, plus so much more!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 5430
Interior Color: Granite, Rattan, Driftwood
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | Granite, Rattan, Driftwood |
| Hitch Weight | 616 lbs |
| Dry Weight | 4990 lbs |
| Cargo Capacity | 2010 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4ydt25222ht41530 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


