Used 2017 Keystone RV Passport 2670BH Grand Touring Travel Trailer
Step inside and find a front bedroom behind the sliding door to your right. Inside enjoy sleeping on a queen size bed. There are two bedside wardrobes with overhead storage for your things. The bedroom can be accessed from either side of the entertainment center with a second sliding door.
Just outside the bedroom you will notice an entertainment center which can easily be viewed from the slide out fold down sofa and u-shaped dinette. Here is where you will enjoy your meals, or just relaxing and enjoying down time from a fun filled day.
The kitchen features everything needed to prepare and cook food for your family. There is a double sink on an L-shaped countertop, a three burner range, refrigerator, and a wardrobe/pantry for food storage and more.
The rear of this unit features a set of double bed bunks with an angled inside corner. The opposite side of the trailer features a convenient bathroom which provides a tub/shower, toilet, and single sink.
You will love all of the storage for sure on the inside of this unit, plus outside there is a front pass-through compartment for all of your outdoor camping gear. There is also a outside kitchen which features a two burner cook-top, single sink, refrigerator, and counter-top, plus so much more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 10815
Exterior Color: Cool Grey
Interior Color: Granite, Rattan, Driftwood
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | Granite, Rattan, Driftwood |
| Exterior Color | Cool Grey |
| Hitch Weight | 625 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 5150 lbs |
| Cargo Capacity | 1810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 5 |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT2672XHT410815 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


