Used 2017 Keystone RV Passport Elite 23RB Travel Trailer
!!!GREAT FOR ENTERTAINING!!!Camp comfortably with family and friends in this Passport Elite travel trailer model 23RB by Keystone RV. This unit offers all the amenities you need for spending time away from home.
The wardrobe/pantry just inside the rear door will certainly come in handy for storing your things. Further in find a rear corner bath complete with angled shower, toilet and sink.
To the right of the entrance find a counter area with three burner range, double kitchen sink, and large counter area featuring two stools for dining. A refrigerator is located across the room next to the sofa slide out which provides extra seating and a more spacious interior when the slide is fully extended.
The front of 23RB offers a queen size bed with dual wardrobes, one on either side of the bed along with overhead cabinets. There is a TV nearby that can easily be viewed from the bedroom area, the sofa, or the counter eat/in area.
There is also a front pass-through compartment that you will enjoy for stowing away all of your outdoor camping gear, and so much more!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $2,000
Sale Price: $12,999
Stock# 412194
Interior Color: Granite, Rattan, Driftwood
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Interior Color | Granite, Rattan, Driftwood |
| Hitch Weight | 565 lbs |
| Dry Weight | 4747 lbs |
| Cargo Capacity | 2053 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT23R29HT412194 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


