Used 2017 KZ Spree Connect C323BHK Travel Trailer
JUST ARRIVED! PICTURES COMING SOON!
The dual entry Spree Connect C323BHK travel trailer by KZ offers TRIPLE slides, a rear bunkhouse, a kitchen island, and an outside kitchen.
As you enter the travel trailer, to the left is a slide with a refrigerator, pantry, and a three burner range. Next to the range you will find a nice size pantry for your dry goods. The kitchen island provides extra counter space and a double sink for easy clean up. The slide along the road side has a sofa and dinette. Next to the dinette you will find an additional pantry. In the front of the living area there is a nice size entertainment center for your enjoyment.
The front bedroom has a queen bed, a wardrobe, additional storage, and a TV mount.
The bathroom offers a toilet, sink, shower, and a private entrance/exit outside.
In the rear your kids will enjoy the bunkhouse. There is a set of double bunks on a slide. The opposite side has a closet, entertainment center, and a bunk above.
You are also sure to enjoy the outside kitchen which has a two burner range, sink, and a refrigerator. The exterior pass thru storage compartment and trunk door, plus the 17' awning provide added conveniences.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 26U001B
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 850 lbs |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 7450 lbs |
| Cargo Capacity | 1350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4EZTL3223H8111772 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


