Used 2017 Lance 650 Truck Camper
Step inside using the rear door. The bath is to your immediate left and features a toilet and sink, plus overhead medicine cabinet.
On the right side of the camper you will enjoy plenty of seating at the u-shaped dinette with table. There are overhead cabinets in both upper corners for your things, and the dining space can easily become added sleeping space when needed at night.
Opposite the dinette you will find a single sink, and a two burner range with optional overhead microwave oven. There are also storage cabinets found both above and below the counter. A 3 cu. ft. refrigerator is located up a step to the space above the truck cab area on your right side. Here you will also find a comfortable queen size bed and wardrobe storage. There is a space in one corner where you can add an optional TV for enjoyment if you like, plus so much more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $7,000
Sale Price: $19,995
Stock# CR2352
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Dry Weight | 1694 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 16 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 3-Way Upgraded Stainless Steel Door Panels |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 6 ft 10 in |
| Wet Weight | 1897 lbs |
| Center of Gravity Front | 21 in |
| Center of Gravity Rear | 57 in |
| LP Tank Capacity | 5 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Truck Bed Size | Short |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 173264 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


