Used 2017 Leisure Travel Unity 24TB Motor Home Class B+ - Diesel
Beautiful Coach ! Very Nice Condition !
Call for details.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 5560
Chassis: Sprinter
Exterior Color: ICE SILVER
Interior Color: FOG
| Sleeps | 2 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | FOG |
| Exterior Color | ICE SILVER |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | Onan 3.6KW LP |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 58600 |
| Engine | Mercedes Benz 3L V6 Blue TEC Turbo Diesel |
| Chassis | Sprinter |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 26.4 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Gas/ Electric |
| Refrigerator Size | 6.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 15 |
| Water Heater Type | On Demand/ Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | U242NHW026770 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


