Used 2017 Livin Lite CampLite CLTC 6.8 Truck Camper
SALE PRICE REFLECTS FINANCE DISCOUNTThe Camplite 6.8 truck camper is the lightest fully self contained short bed truck camper made for a 1/2 ton truck!
Step inside the rear entrance and find a wet bath to your left. Here there is a toilet, shower, and sink.
On the opposite side there is a storage cabinet and an L-shaped sofa with some overhead cabinetry. On the opposite side find a sink, two burner cook-top, and a microwave.
Enjoy sleeping on a queen bed up front. There is also a refrigerator, shirt closet, and some storage, plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $5,000
Sale Price: $19,995
Stock# H6100
| Sleeps | 2 |
| Length | 14 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Dry Weight | 1870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 13 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | LP |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 6 ft 6 in |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI LP/Electric |
| Truck Bed Size | Short |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | CLTC6817H01061 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


