Used 2017 Newmar Ventana 4369 Motor Home Class A - Diesel
NICE! Only 35k miles! EXTREMELY well kept! Clean Carfax report with only 1 previous owner! Call today for more information or to schedule a demo and test drive! 281-392-0101
The Ventana 4369 class A diesel motor home by Newmar offers triple slides, a bath and a half, a buffet dinette, plus much more!
As you enter the motor home to the left, there is a slide out with a 58" fixed sofa, LED TV on a power lift, three burner range, and double kitchen sink. Just past the slide you will find a refrigerator for your perishables and a pantry for your canned goods.
You will love the space that the full wall slide provides in the living/kitchen area as well as the bedroom. There is an 87" side hide-a-bed sofa, hide-a-leaf dinette buffet, pantry, wardrobe, flip up bunk with wardrobe below, and in the master bedroom you will find two additional wardrobes, a chest of drawers, and a TV.
The half bath is on the left side before you slide open the bedroom door. There is a toilet, sink, linen cabinet, plus additional storage for your toiletries and things.
Inside the walk-thru bedroom you will find a slide out with a king bed, overhead cabinet, and two nightstands. In the master bathroom you will love all of the space. Here there is a 36" shower, wardrobe with bi-fold door, sink, overhead cabinet, additional wardrobe or washer/dryer, and a toilet.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home to place all your items for your trip, and so much more!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# PE9825
Chassis: Freightliner
Exterior Color: BLACK
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | BLACK |
| GVWR | 44700 lbs |
| Dry Weight | 35100 lbs |
| Cargo Capacity | 9600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 35601 |
| Engine | Cummins ISL 400 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCHCY8HCJE9825 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


