Used 2017 Northstar Northstar Pop-Up 850SC Truck Camper
This Northstar Pop-Up 850SC truck camper will easily fit on short (6'4" to 6'10") or a long bed (8') truck. This model features a u-dinette where you can enjoy your meals. Stepping inside the camper, to the right there is a shower and cassette toilet. Just past the bath area you will find a u-dinette. Along the opposite side of the camper there is a wardrobe, two burner range, sink, and refrigerator.
As you step up, to the bedroom area you will find a front bed and hamper storage on either side of the bed, and so much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 101265
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Dry Weight | 1735 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 3.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 8 ft 6 in |
| Center of Gravity Front | 32 in |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Pop-Up |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


