Used 2017 Prime Time RV Avenger 22RB Travel Trailer
Load up your family, and head out on your next camping trip with the 22RB Avenger travel trailer by Prime Time Manufacturing. This trailer features a rear bath, and a front bedroom.
Straight in front of you as you enter this unit, there is a sofa which faces the rear of the trailer. To the left of the door you will find a dinette with an overhead cabinet, and a place for a TV/radio above the dinette. On the opposite side of the trailer there is a refrigerator, three burner range, double kitchen sink, and overhead cabinet for dishes.
The front bedroom has a queen bed, closets, and an overhead cabinet which helps to keep your things tidy.
In the rear of the trailer you will find the bathroom with a tub, sink, medicine cabinet, and toilet.
Outside there is a nice size storage area in the rear of the trailer, and more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $270
Sale Price: $14,174
Stock# 58759
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 624 lbs |
| Dry Weight | 4747 lbs |
| Cargo Capacity | 2877 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZT2AVLB5HB912735 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


