Used 2017 Winnebago Industries Towables Voyage Lite 25RKS Fifth Wheel
BEST PRICE GUARANTEE!!
Step inside and notice the complete kitchen found along the rear wall. You will find a refrigerator for your perishables in the corner to your immediate left just inside the door. There is also a three burner range with overhead microwave oven, a corner double sink, and plenty of storage cabinetry for dishes and things.
To the right of the entry door you will find a sofa sleeper for seating and added sleeping space for any overnight guests. There is more seating opposite with the booth dinette slide out. This not only is a great space for dining, but it creates a more inviting space to move about as well. Enjoy the entertainment center found along the interior wall that is easily viewable from any seating in the room. You will also find more storage in the pantry along the right side as you step up to the front bedroom and bath area.
The side aisle bath is spacious and offers an angled shower, a toilet, and vanity with sink, plus overhead medicine cabinet for your toothbrush and other bathroom essentials. There is also a second entry door that leads into the front private master bedroom which can also be accessed from a hallway door.
Inside the bedroom you will sleep comfortably on a queen size bed. There is ample storage with a large overhead cabinet, plus bedside wardrobes for your clothing, plus so much more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $6,139
Sale Price: $17,995
Stock# 021483
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft 11 in |
| GVWR | 8500 lbs |
| Dry Weight | 6915 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Yes |
| Awning Info | 12 Volt Powered |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 54CFV3R29H4021483 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


