Used 2018 Airstream Flying Cloud 26U Twin Travel Trailer
Mint ConditionCome travel the country in this 26U Twin Flying Cloud travel trailer by Airstream! This model features a rear bedroom with twin beds, and a front u-shaped dinette/bed to mention a few of the highlights.
As you enter this model you will find a 62" x 91" convertible u-shaped dinette/bed to your right along the front wall. There is plenty of seating to enjoy your meals, and at night the dinette converts into additional sleeping space. Across from the dinette there is an LED TV for your enjoyment!
The galley has a single sink, three burner range, pantry, microwave, and a refrigerator for your perishables along the curb side. You can even choose to add an optional convection microwave oven if you like.
In the side aisle bathroom you will find a shower, toilet, sink, and large vanity.
The rear bedroom features twin beds with a nightstand between. You will also find more storage thanks to the hanging wardrobe and additional wardrobe at the foot of road side twin. You can watch your favorite shows on the LED TV, and store additional items in the cabinet with drawers, plus so much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# LU321
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 903 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5973 lbs |
| Cargo Capacity | 1627 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Available Beds | 2 Twins |
| Refrigerator Type | 2 Way |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Electric/LP |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED, BR LED |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1STH9YK27JJ544725 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


