Used 2018 Airstream Sport 22FB Travel Trailer
Start your next vacation in this Airstream 22FB to see how much fun you can have. This Sport travel trailer has a rear full bath, a front bedroom, and a u-dinette/bed, plus much more!
As you enter the travel trailer, to your left in the rear you will find a full bathroom with a shower, vanity with sink, and a toilet.
The curbside of the travel trailer has a u-dinette/bed. The opposite side offers a storage cabinet, LED TV, refrigerator, two burner range, double kitchen sink, and lots of extra counter space for preparing your meals.
In the front, you will find a bed, nightstand, and a curtain for privacy.
You will find a power awning outside for extra shade in the great outdoors, and an exterior storage for your outdoor gear.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# UT71086
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 422 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3634 lbs |
| Cargo Capacity | 866 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 3 Way |
| Refrigerator Size | 4.2 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Electric/LP |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1STVRTF15JJ543208 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


