Used 2018 Aliner Scout Std. Model A-Frames
DISCOUNTED FOR FINANCING! CALL TODAY! (843)-756-2222
Aliner Scout A-frame Std. Model highlights:
- Sleeps Two
- Dinette
- Two Slider Windows
Imagine easily setting up this A-frame camper at your favorite RV park or outdoor destination. You can get dressed standing up, eat a meal at the dinette, and sleep on the bed, or dinette once folded down for the evening. You will also find counter space for your flash light, maps, and such!
The Scout A-frame camper by Aliner offers essential amenities providing comfortable accommodations with quality construction at an affordable price. The hard walls provide safety and protection from different weather conditions, and you will enjoy your own sleeping and dining space. So if you prefer inside storage and sleeping above ground, take this model with you to began exploring outdoors!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# UT270569
Exterior Color: Black on White
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 4 ft 8 in |
| Exterior Color | Black on White |
| Hitch Weight | 130 lbs |
| GVWR | 2500 lbs |
| Dry Weight | 1395 lbs |
| Tire Size | 13" |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1513JA000550 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


