Used 2018 CrossRoads RV Sunset Trail Grand Reserve SS26SI Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Grand Reserve travel trailer SS26SI highlights:
- Double Slide Outs
- Island
- Rear Bathroom
- Outside Kitchen
Are you ready for a little rest and relaxation? You will want to load up your family, your camping gear, and head out to your favorite campground with this double slide out Sunset Trail Grand Reserve SS26SI travel trailer! There is plenty of work space since there is an island with a double sink. You can easily get ready for the day in the rear bathroom. Spending more time outdoors is easier than ever since there is an outdoor kitchen. Now you can store snacks in the refrigerator or fix your evening meal at the two burner pull out stove!
Come load up your family and all of your camping gear and head out with a Sunset Trail Grand Reserve by CrossRoads RV in tow! The flip-up bike rack along the rear makes it easy to bring along your bikes. The enclosed and heated underbelly allows you to camp in cooler weather, plus enjoy the power awning with LED lights! Inside you will enjoy the fireplace for those chilly evenings, and in the kitchen there are solid surface countertops. Throughout each model you will find Congoleum flooring and in the bathroom there is a skylight above the shower.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# CRV4382A
Interior Color: Pine Valley, Shadow Ridge, Oak Hill, Heron Creek
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Pine Valley, Shadow Ridge, Oak Hill, Heron Creek |
| Hitch Weight | 740 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5986 lbs |
| Cargo Capacity | 1614 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| TV Info | Opt. 39" LED TV |
| Awning Info | 20' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDR26S26J5351392 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


