Used 2018 Fleetwood RV Pace Arrow 36U Motor Home Class A - Diesel
- Private Master Suite
- King-Size Bed
- Two Slides
- Residential Refrigerator
- Full and Half Bath
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $131,716
Sale Price: $119,978
Stock# CZ1820
Chassis: Power Bridge
Exterior Color: Cosmic, Garnet, Tungsten
Interior Color: Spiced Java, Granite Cliff
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Spiced Java, Granite Cliff |
| Exterior Color | Cosmic, Garnet, Tungsten |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 77 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 22.5 |
| Furnace BTU | 54000 btu |
| Generator | 6.0 KW Onan Quiet Diesel |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Power Bridge |
| Horsepower | 340 hp |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| Wheelbase | 252 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Torque | 700 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 10500 lbs |
| Axle Weight Rear | 19000 lbs |
| LP Tank Capacity | 28.2 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric with Quick Recovery |
| Basement Storage | 164 cu. ft. |
| TV Info | LR 43" LED TV, BR 32" LED TV |
| Awning Info | 17' Electric with LED Lights |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 33000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | jcjz1820 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


