Used 2018 Forest River RV Acadia 29ST Travel Trailer
Double-Bunks, U-Shaped Dinette, Queen Bed, Large Slide - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $4,000
Sale Price: $12,995
Stock# 102724A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 721 lbs |
| Dry Weight | 6652 lbs |
| Cargo Capacity | 2869 lbs |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Quick Recovery DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Manual |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2ACUB5JB918916 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


