Used 2018 Forest River RV Flagstaff SE 228BHSE Folding Pop-Up Camper
Easily load up your toys and gear on a front deck storage and hit the road, with the Forest River Flagstaff SE 228BHSE folding pop-up camper.
The 28" x 84" front deck storage with expanded metal decking provides space for bikes, kayaks, or even extra luggage.
Another bonus features is the KING size front tent end bed and the rear queen tent end bed that provide plenty of room to relax in comfort.
Along the curb side wall to the left of the entry is a gaucho/bed. The opposite side of the camper offers a dinette and table extension where you can gather around and enjoy your meal or maybe a game or two. Meal prep and clean up is a breeze with the swing galley, sink, three burner range, cabinet, and optional refrigerator. Another cabinet for storage is beside the front tent end bed, or you can choose and optional shower cassette and port-a-pottie.
Outside you will find a gas grill, awning, and much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# ACCE80085
| Sleeps | 6 |
| Length | 18 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 6 ft 2 in |
| Hitch Weight | 338 lbs |
| Dry Weight | 2559 lbs |
| Cargo Capacity | 1279 lbs |
| Tire Size | 15" |
| Available Beds | King, Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Cargo Deck Size | 2 ft 4 in |
| Awning Info | 11' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


