Used 2018 Forest River RV Rockwood Extreme Sports 282TESP Folding Pop-Up Camper
Before you head indoors in this 282TESP by Forest River check out the 105" x 84" front deck storage with expanded metal decking which is great for loading up bikes, chairs, or any other outdoor camping gear. Inside you will enjoy the convenience of a shower and porta-potty cassette, plus the kitchen amenities as well.
This Rockwood Extreme Sports folding pop-up camper has a cabinet to the left of the entrance, and a seat to the right. Just past the seat you will find a convenient shower and porta-potty cassette.
On the opposite side there is a dinette slide, additional cabinet, and a swing galley with a three burner range, sink, and optional refrigerator.
Sleeping space isn't a problem with the rear queen tent bed, and in the front there is a king, plus the dinette and seated area can also become additional sleeping space.
Outside you are sure to enjoy the gas grill, awning, and front deck storage, plus more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 25T9752B
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 6 ft 2 in |
| Hitch Weight | 221 lbs |
| Dry Weight | 3377 lbs |
| Cargo Capacity | 1844 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4CFMW27JD304944 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


