Used 2018 Forest River RV Surveyor 267RBSS Travel Trailer
REAR BATH
Forest River Surveyor travel trailer 267RBSS highlights:
- Rear Bathroom
- Single Slide Out
- High Rise Goose Neck Kitchen Faucet
- 76" U-Dinette
Are you ready for a vacation where you can do a whole lot of relaxing? Well come choose this Surveyor 267RBSS and plan to make plenty of memories with your family with this model. Along the rear is the spacious bathroom where you will find everything you need to get ready for the day. Within the slide out along the roadside there is a sofa and a 76" u-dinette. You can sit and reminisce about your day and at night use this area for additional sleeping space. The double sink with a high rise goose neck faucet makes cleaning up from any meal a breeze!
For any camping trip you will want a Forest River Surveyor travel trailer. These models are lightweight and easy to tow, plus you will find that inside there is superior craftsmanship throughout. Along the interior there is a barreled ceiling which adds more headroom in each model. Once you reach your destination then you can enjoy the view from the large panoramic windows. The designer Carefree flooring is stylish and easy to clean, and the entertainment center features a USB charging port for your electronic devices. There are several packages available such as the Surveyor Value Package and the Fall Program Package - so now you can easily choose the features that are right for you! What are you waiting for? Come select your Surveyor travel trailer today!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 2020
Interior Color: Desert, Slate, Stone
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Desert, Slate, Stone |
| Hitch Weight | 618 lbs |
| Dry Weight | 5787 lbs |
| Cargo Capacity | 1831 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 19' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


