Used 2018 Grand Design Imagine 2400BH Travel Trailer
FRESH NEW JAYCO TRADE IN- Double Size Bunk Beds
- Bike Storage
- U-Shaped Dinette
- Shoe Storage
- Pet Dish
- LP Quick Connect
- Spray Port
- Outside Kitchen
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $13,000
Sale Price: $14,988
Stock# J366A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 7495 lbs |
| Dry Weight | 5595 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 71 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 32" LED on Swing Arm |
| Awning Info | 21' Electric with LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 573TE2928J6607429 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


