Used 2018 Grand Design Momentum 376TH Toy Hauler Fifth Wheel
Beautiful Fifth Wheel! Tons of Amenities! Ready to Roll!
- Below Floor Garage
- Five Slide Outs
- Kitchen Island
- Fireplace
- Outside Kitchen and TV
- Enclosed Fuel Station
- Spray Port
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# C1295
Exterior Color: Burnt Orange, Silver, Blue, Burgundy, White Pearl
Interior Color: Mocha, Oakley
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 41 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Interior Color | Mocha, Oakley |
| Exterior Color | Burnt Orange, Silver, Blue, Burgundy, White Pearl |
| Hitch Weight | 3250 lbs |
| GVWR | 20000 lbs |
| Dry Weight | 15900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 117 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Generator | 5500 |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Four Door |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | Large |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 43500 btu |
| TV Info | LR 49" LED, BR 32" LED, Ext. LED |
| Awning Info | 14' & 14' Power |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FM4334J1207491 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


