Used 2018 Gulf Stream RV Kingsport Super Lite 198BH Travel Trailer
Images are for demonstration only. Features may differ. See dealer for details.Discover quality used RVs at CampMart RV’s Kitchener location — Ontario’s Largest Used RV Superstore.
Explore an extensive lineup of pre-owned travel trailers, fifth wheels, and bunkhouse RVs, all priced to fit your budget.
With Ontario’s largest on-site PDI and RV Body facilities, every used RV is fully inspected, professionally serviced, and ready for your next adventure.
Browse our inventory online, give us a call, or drop by our Kitchener superstore today to find the perfect RV for your lifestyle.
Exact models and features may vary. Contact our sales team for full details.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 197BH
Interior Color: Dark, Light, & Cloth Brick
| Sleeps | 5 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 8 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | Dark, Light, & Cloth Brick |
| Hitch Weight | 350 lbs |
| Dry Weight | 2790 lbs |
| Cargo Capacity | 900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Manual |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


