Used 2018 Heartland Bighorn Traveler 32RS Fifth Wheel
- Free-Standing Table
- Three Slides
- Kitchen Island
- King-Size Bed
- 50" LED TV
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $4,000
Sale Price: $47,900
Stock# 1840
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2290 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Dry Weight | 11450 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 6750 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 50" LED TV |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


