Used 2018 Heartland Torque TQ T26 Toy Hauler Travel Trailer
2018 Heartland Torque T26 Toy Hauler. Nice rig and nicely equipped! Brand new tires included! Call 623-977-2888 for details
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# UT380045
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1080 lbs |
| GVWR | 12800 lbs |
| Dry Weight | 7780 lbs |
| Fresh Water Capacity | 110 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15 |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 6000 lbs |
| Garage Size | 13 ft |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFCB3029JE384565 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


