Used 2018 Highland Ridge RV Open Range 3X 387RBS Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!!THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2018 HIGHLAND RIDGE OPEN RANGE 3X 387RBS IS A 5TH WHEEL LOADED WITH LUXURY!! 43 LONG. 5 SLIDES. UPSTAIRS FRONT LIVING WITH KING MASTER SUITE. BEAUTIFUL 2 BATHROOMS & WALK IN CLOSET. WASHER/DRYER INCLUDED. FRONT LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG 60" FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES.2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR KITCHEN, UVW 13320 FACTORY SOLAR OUR PRICE: $43,995. WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# XF3137
Interior Color: Hazelnut, Pebble
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 41 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Hazelnut, Pebble |
| Hitch Weight | 3145 lbs |
| GVWR | 16470 lbs |
| Dry Weight | 13320 lbs |
| Cargo Capacity | 3150 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | 16" |
| Available Beds | King |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR LED, BR TV Option |
| Awning Info | 18' & 12' Power |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


