Used 2018 Jayco Jay Flight 154BH Travel Trailer
A set of bunk beds, and a rear bath are a few of the key features inside this 154BH Jay Flight SLX travel trailer by Jayco.
Stepping inside, there is a dinette to the right. You can enjoy your meals at the dinette, and at night it easily converts into additional sleeping space. To the left of the entry you will find a wardrobe.
There are bunk beds in the rear left corner of the trailer. In the rear right corner you will find the bathroom with a toilet and tub/shower.
Leaving the bath you will find a large pantry, two burner range, a microwave, a single galley sink, and a refrigerator all along the road side of the trailer.
You will also enjoy the overhead cabinets in this travel trailer, plus so much more!
Outside of this trailer there is exterior storage as well as an awning!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# UT270682
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 325 lbs |
| GVWR | 3200 lbs |
| Dry Weight | 2555 lbs |
| Cargo Capacity | 680 lbs |
| Fresh Water Capacity | 10 gals |
| Grey Water Capacity | 19.9 gals |
| Black Water Capacity | 19.9 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 10' |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0AG7J77D0414 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


