Used 2018 Keystone RV Hideout 258LHS Travel Trailer
Keystone RV Hideout travel trailer 258LHS highlights:
- Rear Kitchen
- Two Entry Doors
- 50" HDTV
- Single Slide Out
Get ready for any type of camping trip with this single slide out 258LHS Hideout travel trailer. This model features a rear kitchen with plenty of room to prep your meals. The walk-in pantry is sure to draw your eye with all of the space inside. In the evening come enjoy watching a movie or your favorite show at the 50" HDTV, plus this model also features dual entry doors so now you have easy access into the rear kitchen or the private front bedroom and more!
For any trip whether near or far you will want a Hideout travel trailer by Keystone RV. These models are lightweight which makes them easy to hook-up and tow. Just load up your belongings and head out for a weekend away in your own Hideout retreat. Inside you will find surround sound speakers, a Bluetooth DVD/CD/MP3 stereo, as well as a range with hi-output burner and a high rise kitchen faucet. The drawers are easy to open and close with the ball bearing drawer guides plus with the 6 cu. ft. refrigerator you can easily stock up on all of the food that you will need while you are away from home. What are you waiting for? Come enjoy your own private hideout with a Keystone Hideout travel trailer!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $26,586
Sale Price: $11,997
Stock# KH6810U
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Dry Weight | 6123 lbs |
| Cargo Capacity | 1637 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDT25822J7246810 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


