Used 2018 Keystone RV Laredo 333BH Travel Trailer
This Laredo bunkhouse 333BH travel trailer by Keystone RV has all the room you need to enjoy camping with your family and friends. This unit features triple slide outs, a bunkhouse, and an outdoor kitchen.
Check out the exterior kitchen before heading inside. The perfect camping convenience if you enjoy cooking and dining outdoors. There is an outside refrigerator, countertop, TV, outside stereo, overhead storage, plus more!
Head inside the entry door and you will be in the combined living and kitchen area. There is an entertainment center along the interior wall that can easily be viewed throughout the room, and a pantry for your non-perishables.
The kitchen amenities are along the curb side wall. There is an angled sink and countertop, three burner range, plus a refrigerator. The opposite side has a slide out featuring a booth dinette and a tri-fold sofa sleeper. There is an additional pantry just off the dinette.
The rear bunkhouse is the perfect space for kids and extra friends. There is a slide out cube sofa with a flip up bunk above. Another bunk is on the opposite side that is 38" x 74".
Just outside the bunkhouse there is a complete bath. Here you will find a shower, toilet, and a sink.
Back up to the front you will find a slide out with a comfortable queen size bed, a dresser across from the bed, and a full wall master closet along the front of the trailer.
There is even a pass-through storage compartment for all of your exterior camping gear, and more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 912-24A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1030 lbs |
| Dry Weight | 7927 lbs |
| Cargo Capacity | 1903 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDT33328JV600107 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


