Used 2018 Keystone RV Laredo 355RL Fifth Wheel
This Laredo fifth wheel 355RL by Keystone RV features a rear living layout, triple slide outs for added interior space, and a convenient kitchen island, plus so much more!
As you enter turn right, and head up two steps to a front master bedroom and side aisle bath. The bathroom is on your immediate left at the top and offers a shower, toilet, vanity with sink, and linen cabinet. There is also a second entry door that leads directly into the master bedroom.
You can also access the front bedroom by a door at the head of the hall. Inside find a slide out king size bed, and dresser along the opposite wall with overhead TV cabinet and storage. There is also a full front master closet with sliding doors and a corner wardrobe.
Back in the main living space you will find a spacious combined kitchen and living area with dual opposing slide outs. There is a slide out free standing dinette and theater seating for two to the left of the entry door, and a rear tri-fold sofa sleeper along the back wall. Opposite find a large slide out entertainment center with storage, plus a kitchen pantry, refrigerator, and three burner range. There is also ample storage for dishes and things. There is a curio cabinet and second pantry along the interior wall, plus a double kitchen sink within the kitchen island providing a bit more food prep space, plus so much more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# U042600009
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 2290 lbs |
| Dry Weight | 10642 lbs |
| Cargo Capacity | 2358 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | BR TV |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 4YDF35520JE600009 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


