Used 2018 Keystone RV Passport 239MLWE Express Travel Trailer
Keystone Passport 239MLWE Express travel trailer highlights:
- Murphy Bed
- Sofa
- Double Bunk Beds
- Booth Dinette
- Full Bath
- Outside Kitchen
Have you been envisioning your family sitting around the campfire after riding bikes all day? Or daydreaming about visiting all the state parks with the comforts of home hitched up to your tow vehicle? This Passport 239MLWE Express travel trailer just makes sense when you need sleeping space for six to seven, appreciate having your own full bathroom, and love cooking outdoors. From the Murphy bed and sofa combination allowing for a bedroom up front or a living area to the rear set of double size bunk beds, you will be able to enjoy this model for years. Don't forget about the outside kitchen, and the exterior pass-through compartment. Family fun and loads of memories will happen when you travel with this Passport!
The Passport Express models come in a compact design with travel-friendly lengths that are lightweight and easy to tow behind many smaller SUVs. You will find several residential style features such as durable Armstrong linoleum, furniture with high grade fabric, and raised panel hardwood cabinet doors. The exterior shower is very useful to get cleaned up before entering the RV, washing your pets, or even cleaning a few dishes outside. Choose your favorite Passport Express today, and start making memories tomorrow!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# ACCE17619
| Sleeps | 7 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 440 lbs |
| Dry Weight | 4232 lbs |
| Cargo Capacity | 1168 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Bed |
| Refrigerator Type | Double Door RV |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED Flat Screen HDTV |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT23929JX417619 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


