Used 2018 Keystone RV Passport Elite 34MB Travel Trailer
Keystone Passport Elite 34MB travel trailer highlights:
- Private Bedroom
- Three Slides
- Kitchen Island
- 6' 8" Vaulted Ceilings
- Leather Furniture
- Bunk Beds
In this Passport Elite travel trailer you will receive all of the comforts of home at an elegant level. Because this unit can sleep seven people, it is the perfect option for those who travel with large families. The three slides allow this trailer to provide ample living space, and the kitchen island gives you extra room in the kitchen to whip up your famous dinners on the 3-burner range top.
When you own a unit like this Keystone travel trailer, you own a piece of luxury that you can take along with you wherever you adventure next. Because of the 6' 8" vaulted ceilings, this trailer provides a spacious atmosphere for you to live in while you travel, and the 60" x 80" queen-size mattress gives you more space to sleep than a traditional RV mattress does. The large wardrobes that have been included in this trailer allow you to store more garments and outdoor accessories for your trip ahead, and the upgraded window treatments and leather furniture give this entire unit a modern look and stylish design.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 44196D
Interior Color: Y
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 875 lbs |
| Dry Weight | 7020 lbs |
| Cargo Capacity | 1780 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED Flat Screen HDTV |
| Awning Info | 14' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDT34M20JK417905 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


