Used 2018 Keystone RV Premier Ultra Lite 29RKPR Travel Trailer
- Sleeps Five
- 15' Electric Awning
- Outdoor Kitchen
- 6' 11" Vaulted Ceilings
- Large Pass-Through
- Private Bedroom
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $3,000
Sale Price: $19,998
Stock# 54799
Exterior Color: WH
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Exterior Color | WH |
| Hitch Weight | 685 lbs |
| Dry Weight | 6172 lbs |
| Cargo Capacity | 1428 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI with Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | 32" LED TV |
| Awning Info | 15' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4YDT29R26JD431904 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


