Used 2018 Keystone RV ROV 170RKRV Travel Trailer
Colton Advantage Pricing
Keystone Passport ROV 170RKRV - Travel trailer highlights:
This ROV travel trailer by Passport features sleeping for 3 or 4 with a queen size bed, and a slide out u-shaped dinette for mealtime that can be converted at night for another bed.
Once inside model 170RKRV you will find that you have all of the equipment needed to enjoy camping anywhere. There is a two burner cook-top and single sink along the rear wall as you step inside. The refrigerator is straight ahead within the slide out along with a u-shaped dinette along the roadside. There is also a pantry along the right side of the door, just outside of the wet bath which features a shower, toilet and corner sink.
The very front is where you will find a queen size bed. You will also find a wardrobe along the curb side, and a spot for an optional 24" LED TV if you choose to add it, plus so much more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 29543A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 350 lbs |
| Dry Weight | 2995 lbs |
| Cargo Capacity | 855 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 3-Way |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 4YDT17016JW410437 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


