Used 2018 Keystone RV Summerland 2660RL Travel Trailer
Keystone Summerland travel trailer 2660RL highlights:
- Large Slide Out
- Private Front Bedroom
- Rear Living Area
- Dual Entry/Exit Doors
This rear living Summerland 2660RL by Springdale features a large slide out for added interior space, a u-shaped dinette, and dual entry. There is sleeping for up to six individuals. There is a queen bed in the front bedroom, the u-shaped dinette can fold down into a bed if needed, and the jackknife sofa can fold down into a bed as well. There is also plenty of storage space with the pass through storage outside, and the overhead cabinetry and cupboards inside. So you can bring whatever you need with you.
Take a look at these Summerland travel trailer by Keystone! Each one of these models are built with a powder coated I-beam frame, and a hurricane straps reinforced structure keeping your unit structure strong and safe. There are EZ lube axles, nitro filled tires and an outdoor shower for a little bit of convenience throughout your trip. The two interior speakers and two outdoor speakers add a little bit of fun as you are on vacation. You can use them while you are washing dishes or out enjoying the great outdoors. Whether you need a smaller unit with no slide or a bigger unit with up to two slide outs, then take a look at these travel trailers today!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 25756RB
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 645 lbs |
| Dry Weight | 6075 lbs |
| Cargo Capacity | 1570 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT26621J3155706 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


