Used 2018 Outdoors RV Creek Side Mountain Series 23RKS Travel Trailer
Comfortable camping is at your fingertips in this Creek Side Mountain Series 23RKS travel trailer by Outdoor RV.
As you enter to your left you will find a rear kitchen layout with a pantry, refrigerator, and three burner range, plus the countertop and overhead storage wraps around along the road side wall including a double kitchen sink.
The road side slide out features a mountain dinette with skylight. A TV is next to the slide for easy viewing from the dinette, or the sofa bed on the opposite side.
The split bath provides a private toilet and tub with skylight along the curb side wall. A wardrobe is outside the door for additional storage. The bath sink with medicine cabinet is inside the front bedroom. Plus you will find a queen bed, dual wardrobes and nightstands, overhead cabinets, and a TV. You can even pull the curtain closed for privacy as well.
There is exterior storage and an awning outside, plus more!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $4,004
Sale Price: $25,995
Stock# 14743C
Interior Color: Carmel Toffee, Hot Chocolate
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Carmel Toffee, Hot Chocolate |
| Hitch Weight | 615 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5680 lbs |
| Cargo Capacity | 1820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75 15D |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


