Used 2018 Pacific Coachworks Blazen 25FS Toy Hauler Travel Trailer
VERY CLEAN Blaze'n 25FS! Extra Wide 102"! 30' with 13' Garage and Queen Bed Slide! Onan 4.0kW Generator (ONLY 123 hours of use)!! 100W Solar, more!!
Pacific Coachworks Blazen toy hauler 25FS highlights:
- Up to 13' of Garage Space
- Front Private Bedroom
- Rear Electric Bed
- Overhead Cabinets
Take model 25FS on your next toy hauling adventure! There is up to 13' of garage area for carrying your toys as you travel. Once your toys are removed, you have an electric bed that comes down for space for up to two people. There are two couches that fold down and combo tables for relaxing, playing games, or eating meals. A private front bedroom is a great place for you to lie your head at night for some rest.
These Powerlite toy hauler travel trailers are built with aluminum frames and front diamond plate rock guards. Inside you have a sound system for your entertainment throughout your trip. There are blackout window covers in the cargo area for keeping this area nice and dark at night when people are trying to sleep. The toy lock security system is for keeping your toys safe while you are traveling and after your adventures are done for the day.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# C025449
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| GVWR | 9500 lbs |
| Dry Weight | 6669 lbs |
| Cargo Capacity | 2831 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Generator | 4.0 |
| Fuel Capacity | 20 gals |
| Garage Size | 13 ft |
| VIN | 5UYJS2525JR025449 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

